Vademecum edukacyjne

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Vademecum będzie zawierało kompendium wiedzy na temat BIOpaliw i BIOkomponentów. Znajdą się tam informacje na temat znaczenia ich wykorzystania w rozwoju cywilizacyjnym, sposobu (technik) przetwarzania BIOmasy na tzw. zieloną energię, jak i celów związanych z ochroną środowiska. Wydawnictwo opatrzone zdjęciami i rysunkami poglądowymi wpływającymi na wyobraźnię odbiorców, będzie „abecadłem” dla uczniów i studentów biorących udział w kampanii oraz pozostałych osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat BIOkomponentów. Opracowanie merytoryczne składać się będzie z części informacyjnej z uwzględnieniem czterech sfer tematycznych:

  1. BIOpaliwa,
  2. BIOgazownie,
  3. BIOmasa,
  4. BIOenergetyka

oraz części edukacyjnej, gdzie będą znajdować się 2 przykładowe scenariusze zajęć szkolnych dla nauczyciela czy ekoedukatora, dwa doświadczenia poglądowe do wykorzystania w szkole, krzyżówka tematyczna, itp. Poprzez wielotysięczny nakład, vademecum dla bardzo wielu osób może stać się mini – podręcznikiem w dziedzinie BIOpaliw i BIOkomponentów wykorzystywanym jeszcze przez szereg lat po zakończeniu kampanii.