Relacja z trzeciego szkolenia z cyklu Klub Młodego Naukowca

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
plakat 3

Trzecie spotkanie Klubu Młodego Naukowca w ramach Kampanii Informacyjno - Promocyjnej „BIOkomponenty a ŚRODOWISKO” odbyło się w dniach 09 - 10.09.2011 r.

Pierwszego dnia szkolenia miała miejsce część wykładowa, uczestnicy obejrzeli prezentacje multimedialne i zapoznali się z następującymi tematami:

• „Uprawa roślin energetycznych”,
  • „Współspalanie biomasy w kotłach energetycznych”,
  • „Zastosowanie biomateriałów w medycynie”

. Został wyświetlony film na temat BIOenergetyki zrealizowany w ramach kampanii. Po części wykładowej odbył się pokaz chemiczny, podczas którego Młodzi Naukowcy dowiedzieli się jak zrobić BIOdiesla, wykorzystać kiszone ogórki jako źródło energii elektrycznej czy wyizolować DNA z cebuli. Na zakończenie pierwszego dnia szkolenia odbył się turniej gry komputerowej „Tajemnice BIOgazowni”. W sobotę uczestnicy udali się na wycieczkę do Edukacyjnej Pracowni Przyrodniczej „Na Głębokim”, gdzie odbył się wykład podsumowujący dotychczasowe, przekazane informacje. Następnie została zorganizowana gra terenowa wokół jeziora Głębokie. Na zakończenie trzeciego szkolenia odbyło się ognisko, podczas którego Klub wykorzystywał Biomasę do pieczenia kiełbasek.

Galeria:
KMN 3