O klubie

strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

W ramach szkoleń przeprowadzone zostaną cztery spotkania (jedno na kwartał) na temat BIOkomponentów dla młodzieży. Ponadto spotkania te połączone będą z eksperymentami biotechnologicznymi i elektrochemicznymi. Uczestnicy szkoleń w trakcie trwania całego programu będą prowadzić proste doświadczenia fizykochemiczne związane z pozyskiwaniem energii z BIOpaliw. Na każde ze spotkań zostanie opracowany autorski program oraz doświadczenia i pokazy chemiczne. Opracowane zostaną również instrukcje, opisy doświadczeń fizykochemicznych oraz dzienniczek laboratoryjny dla młodzieży. Nauczyciele - opiekunowie otrzymają płyty CD, na których będą się znajdowały materiały edukacyjne - filmy, gra, prezentacje dotyczące BIOpaliw i BIOkomponentów, opisy doświadczeń i konspekty przykładowych zajęć, które można przeprowadzić z młodzieżą. Doświadczenia i pokazy chemiczne będą odbywać się w Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Prowadzić je będą absolwenci wydziału pod okiem wykładowców.

  • REKRUTACJA W celu promocji spotkań oraz przeprowadzenia rekrutacji uczestników, rozsyłane będą zaproszenia do placówek oświatowych z terenu całej Polski. Ponadto przygotowane zostaną plakaty promocyjne (po jednym na spotkanie), które rozsyłane będą drogą elektroniczną oraz umieszczane na stronie www oraz na portalach internetowych poświęconych tematyce ochrony środowiska. Plakaty oprócz funkcji promocyjnej, będą zawierały treści edukacyjne. Na zajęciach przewidujemy uczestników spoza terenu miasta Szczecina, którzy przyjadą wraz z opiekunem.
     
  • SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAJĘĆ Zajęcia w ramach KMN będą się odbywały raz na kwartał (4 spotkania w ramach projektu). Na zajęciach będą przedstawiane tematyczne prezentacje multimedialne dostosowane do grupy wiekowej odbiorców. Warsztaty przeprowadzane będą w blokach tematycznych 3 x 45 minut. Szkolenia będą urozmaicone doświadczeniami oraz pokazami chemicznymi, które przeprowadzane będą pomiędzy blokami wykładowymi.
     
  • DOŚWIADCZENIA I POKAZY CHEMICZNE W ramach Klubu Młodego Naukowca uczestnicy będą obserwować ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, które dodatkowo wpłyną na podniesienie atrakcyjności szkolenia. Słuchacze będą posiadali niezbędną odzież ochronną: fartuchy, rękawice oraz okulary ochronne. Podczas spotkań zostaną zachowane wszystkie zasady BHP.